Fine Gospel Time - Zuzana Stirská

 

Stirská Family

   po návratu Zuzany Stirské do České republiky v roce 1997 vyhrála s písní “Malé kotě” televizní soutěž “Carusošou”, kde ji slyšel Jiří Suchý a pozval ji spolu s její maminkou Zuzanou do svého semaforského vánočního pořadu “Tiše a ochotně”. Tam slavily obě dvě takový úspěch, že pro ně pan Suchý napsal recitál “Zuzana se vrací”, který měl premiéru v listopadu 1999. Od té doby se Vicky začala vyskytovat často po jeho boku. Vystupovala s ním v mnoha televizních pořadech -”Pomozte dětem”, “Věšák”, ”40. výročí divadla Semafor”, avšak nejvíce zaujala v silvestrovském pořadu “Paráda z Kavčích hor”, v hlavním silvestrovském pořadu ČT 1 v roce 1999. Vystupovala zde spolu s JIřím Suchým v duetu s písní “Pěšky jít”. Od té doby proběhlo mnoho repríz pořadu “Zuzana se vrací” až do doby, kdy byl Semafor (tehdy sídlící v divadle v Karlíně, v tzv. “Karlínku”) zatopen povodní v roce 2002. Divadlo bylo zcela zdevastováno a na delší dobu byla přerušena jeho činnost. Po novém divadelním startu Semaforu v Dejvicích byla Vicky již tak velká, že přerostla pana Suchého a hra se již neobnovila. Vicky však začala velmi pravidelně vystupovat s maminčiným souborem Gospel Time a avancovala na sólistku tohoto uskupení. Protože se však odjakživa věnovala intenzivnímu studiu cizích jazyků, odjela v roce 2005 na roční studium do USA a hned nato do čínského Pekingu, kde strávila rovněž celý rok studiem čínštiny, které uzavřela státní zkouškou. Po návratu složila maturitu na pražské English College, začala studovat Anglistiku/Ameristiku na filosofické Fakultě UK a zároveň PR/Marketing na FSV UK a opět začala spolupracovat s Gospel Time, kde zpívá - i sólově - dodnes. Přivydělává si výukou jazyků, angličtiny, němčiny i čínštiny, občas překládá. Zajímavostí je mezi jiným např. její spolupráce s Divadlem Spejbla a Hurvínka před jeho zájezdem na  EXPO do Číny, kdy vypracovala překlad Huirvínkova a Spejblova dialogu spolu s výukou jeho interpretace Martinu Kláskovi a Heleně Štáchové. V dubnu 2011 napsal pro Zuzanu a její rodinu Jiří Suchý další pořad s názvem “Vocad pocad aneb Zuzana má doma zebru”, ve kterém Vicky rovněž vystupuje  a zpívá v něm dokonce i čínsky.


studuje trubku na hudební větvi Gymnázia Jana Nerudy u pana profesora Imricha Somoše již šestým rokem. Vystupoval jako trumpetista a zpěvák několik let v semaforských vánočních pořadech “Tiše a ochotně”, ve 12 letech otevíral slavnosti galapředstavení Mattoni v Karlových Varech. Dnes je již regulérním členem kapely Fine Time, která doprovází koncerty Fine Gospel Time. Hraje na klavír a učí se také na bicí. Velmi dobře - leč nerad - zpívá, na vánočním CD Zuzany Stirské a Gospel Time“Bez toho nejsou Vánoce” nazpíval překrásně semaforskou vánoční písničku Nový nájemník, dnes však již vládne zcela jiným, téměř barytonovým hlasem. Hrál v Národním divadle, v “Našich furiantech”, v několika filmech a reklamách - “Boží duha”, “Dáma z Izeu”, “Ordinace v růžové zahradě”, také v divadle ABC ve velmi náročné inscenaci “Máhabhárata”, ve které alternoval se svým bratrem Lenym. Vystupuje také v pořadu Jiřího Suchého “Vocaď pocaď aneb Zuzana má doma zebru” v “imidži”Jiřího Šlitra, neboť - jako tento - je znám svým tajemně zachmuřeným flegmatickým vzhledem. Má velmi rád zvířata, vlastní chameleona Žanetku, což je jediná bytost, na kterou je schopen se usmát.


studoval také čtyři roky na hudebním Gymnáziu Jana Nerudy obor klarinet. Ve 13 letech však vyhrál konkurz na hlavní dětskou roli do seriálu Karla Smyczka “Špačkovi v síti času” a došel k názoru - tak jako jeho pan profesor klarinetu již daleko dříve - že se pravděpodobně neproslaví jako klarinetový virtuóz, a že by bylo tedy vhodné změnit působiště. V roce 2011 se přihlásil ke zkouškám na Pražskou konzervatoř, na obor hudebně-dramatický, byl přijat a studuje zde herectví. 16ti-dílný seriál České televize o Špačkovic rodině, kde vystupuje v roli Matěje Špačka, v níž nastartoval svoji hereckou karieru, se začne vysílat v tomto roce. Hrál i v dalších filmech a reklamách nebo i v serílu “Ordinace v Růžové zahradě”, kde ztvárňuje roli neustále zraněného a pohmožděného nezbedu “Lojzíka”, hrál rovněž v divadle ABC (Máhabhárata”) a stále v Národním divadle v “Našich furiantech”. Na koncertech Gospel Time nebo též v semaforském pořadu rodiny Stirských “Vocaď pocaď...” si ale kromě hereckých monologu i zazpívá a střihne také pár kousků na klarinet. Další velkou zálibou Lenyho jsou počítače a je třeba doznat, že obhospodařuje celý počítačový systém své početné leč zcela netechnicky zaměřené rodiny. I tyto webbové stránky jsou z velké části jeho dílem.


studuje rovněž hudbu na Gymnáziu Jana Nerudy - harfu u jedné z našich nejpřednějších harfistek, Kateřiny Englichové. V Národním divadle má za sebou roli Mančinky v “Babičce”, stále zde působí ve hře “Naši furianti”, ve Stavovském divadle hrála v činohře . Účinkuje také v divadle ABC ve hře “Jana Eyrová”, kde ztvárňuje krásnoou roli Adélky nebo v Semaforu ve slavné Suchého “Kytici”. V Semaforu vystupovala již jako devítiletá několik let za sebou ve vánočních pořadech “Tiše a ochotně”. Nyní zpívá i hraje na hafru také s Gospel Timem, se kterým vystupovala i při oslavě 10. výročí souboru v pražské Lucerně. Hrála v několika filmech , např. “Boží duha”, “Dáma z Izeu”, ztvárnila hlavní dětskou roli “drzé Rézinky” ve čtrnáctidílném seriálu “Světla pasáže” a v roce 2009 moderovala slavnostní pořad k 50. výročí divadla Semafor v Obecním domě, který přenášela Česká televize. Samozřejmě nechybí ani v současném pořadu divadla Semafor “Vocaď pocaď...”, kde zpívá i hraje na harfu. 

 
Copyright © gospeltime.cz, 2011-2019